העיר וונציה שוכנת באיזור ונטו של איטליה, שהוא בעיני רבים אחד ממחוזות איטליה היפים והמרתקים, 
אוכלוסייתה של וונציה מונה כ 64000 תושבים, כשבשכונותיה של ווציה ובעיירות הקרובות ביחד גרים למעלה מ 300 אלף תושבים, איזור וונציה מישורי ברובו, שופע נחלים, חופים, היסטוריה ותרבות עשירה. וונציה אינה מצוייה ברישמת הערים הגדולות באיטליה, אך  היא אחת מחמשת הערים המתויירות באיטליה כשאיתה ברשימה, רומא, מילאנו, פירנצה ונאפולי.

בערים שונות בעולם הקימו מלונות ענק שמנסים לשחזר את וונציה, אך הדבר האמיתי והבלתי ניתן לשחזורגונדולות בונציה מצוי כמובן בעיר וונציה עצמה. 1400 שנות היסטוריה, הביאו לאחת מיצירות המופת של העולם, וונציה שונה מכל מה שהכרתם, אם תגיעו אליה מהים, דרך יוון תחוו את החוייה באופן המרגש ביותר, הים אט אט הופך לעיר והכל סובב את התעלות של וונציה.

וונציה היא עיר נפלאה למי מכם המחפשים  את השיטוט בסימטאות, תמצאו בה פינות יפיפיות, כיכרות קטנות, גשרים על התעלות, פיצריות ביתיות, גלריות מיוחדות, שווקים מלאי כל טוב והכל קרוב מאד, כמו כל מרכז של עיר איטלקית אחרת, אפשר לחוש ולהרגיש  את וונציה ביום אחד, אך אם תרצו לחיות את החיים בוונציה באמת, הקדישו לה לפחות שני לילות.

התמצאות בוונציה 
117 איים קטנים המופרדים על ידי תעלות מרכיבים את ונציה. יש בה 154 תעלות  וכ 416 גשרים על התעלות, רובם עומדים על תילם כבר מאות שנים, שלושה גשרים בלבד עוברים מעל התעלה הגדולה של וונציה שהיא גם התעלה הראשית, שהיא מעין כביש ראשי לסירות קטנות וגדולות, שמה של תעלה זו הוא גרנדה קאנאלה, בתחילתה מצוייה התחנה המרכזית של הסירות המשיטות אנשים בתעלות של וונציה, בצמוד אליה מצוייה גם תחנת הרכבת של וונציה לנסיעות מחוץ לעיר, במרכז וונציה עדיף ללכת ברגל או להשתמש בסירה, כניסת רכבים אסורה למרכז העיר, אם הגעתם אם רכב השאירו אותו באחד החניונים המצויים באיזור תחנת הרכבת וצאו לשיטוט רגלי או עם סירה במרכז העיר.

העיר וונציה מחולקת למספר רובעים, קסטלו, קאנארג'ו, סאן מרקו, דורסודורו, סנטה קרוצ'ה והלידו, הרובע המתוייר ביותר אליו נוהרים עשרות אלפי התיירות הוא סאן מרקו, אך אל תוותרו על שיטוט ומעבר בכל הרובעים האחרים.

קרנבל המסכות בוונציה Carnevale di Venezia

מסורת איטלקית שראשיתה כבר בימי הביניים. בעברו היה הקרנבל או פסטיבל המסכות בונציה כמעין אחיזת עיניים או הזדמנות עבור בני המעמדות השונים בעיר "להתערבב" אלו באלה ולהסתיר את זהותם האמיתית למשך שבועות ואפילו חודשים. הקרנבל נודע כתקופה רווייה במעשים של הוללות ופריקת עול, טישטוש הגבולות בין המעמדות ואפשרות לשמוח כשווים. לאורך השנים הוטלו מגבלות שונות על קרנבל ונציה ותכופות הותרה ונאסרה ההתחפשות, שכל שלטון מנצל את מעמדו ומטיל הגבלות שונות על המנהג. לעתים הותרה ההתחפשות רק בתקופת קרנבל ונציה ובתקופות אחרות נאסרה כליל. הגדיל לעשות מוסוליני שבתקופת שלטונו בוטל לחלוטין קרנבל המסכות, אך בשנות ה -70 של המאה הקודמת חודשה מסורת הקרנבל.