טיול מאורגן באיטליה - כולל ותיקן, קסטלי רומאני, אגם גארדה ומילאנו

איטליה, כולל ותיקן, קסטלי רומאני,

אגם גארדה ומילאנו

DI-5527

8 ימים/ 7 לילות

2 רומא, 2 טוסקנה, 3 אזור ונציה


      רומא – פסל משה, בזיליקת סן פייטרו בותיקן

      קסטלי רומאני – אגמים, טירות ועיירות קסומות

      סן ג'ימיניאנו - עיירת המגדלים

      פיזה –כיכר הניסים עם המגדל הנטוי

      פירנצה – גשר הפונטה וקיו, הדואומו ו"שערי גן העדן"

      ורונה - העיר של "רומיאו ויוליה"

      סירמיונה – עיירת הקיט על שפת אגם גארדה

       ונציה – התחבורה הימית, כיכר סן מרקו, הגטו יהודי העתיק, גשר האנחות, גשר ריאלטו.

      מילאנו – בירת האופנה והכספים

     

המחיר כולל :

טיסות בינלאומיות.

מיסי נמל  ודלק.

בתי מלון מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה.

 מס אכסון מקומי (ע"פ חוק) על השהיה/לינה בכל בתי המלון  באיטליה, בהם תשהה הקבוצה.

ארוחות בוקר בסגנון מזנון חופשי BUFFET.

אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לביצוע תכנית הטיול.

סיורים וביקורים כמפורט בתכנית הטיול.

תשר(טיפים) לנותני השירותים בחו"ל, למעט דמי סבלות.

      מלווה קבוצה.

יום ג'  תל אביב, קסטלי רומאני, רומא 

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לרומא בירת איטליה, המכונה "עיר הנצח". לאחר הנחיתה ניסע לקסטלי רומאני אזור של הרי געש כבויים . נסייר בין האגמים הכחולים והלועות הכבויים המלאים בכרמים, פירות יער ובערמונים. נבקר בעיירה הציורית קסטל גנדולפו שיושבת מעל אגם אלבנו ומשקיפה על נוף קסום.

בערב יוכלו המעוניינים לצאת  ( בתשלום ) לסיור ב"רומא הרומנטית", לחוש את האווירה האיטלקית האמיתית בכיכרות הידועות של העיר: פייאצה נבונה,  פיאצה רוטונדה בה נמצא הפנתיאון, המבנה העתיק ביותר ברומא שנותר בשלמותו וכמובן שנשליך מטבעות במזרקת המשאלות הפונטנה די טרבי.

יום ד' רומא, (טיבולי)   

את היום נקדיש לרומא בירת איטליה. במהלך סיור מודרך בעיר, נראה את הקולוסיאום, נבקר בכנסיית סן-פייטרו אין וינקולי, בה נמצא פסל משה של מיכאלאנג'לו, נערוך תצפית על הפורום הרומאי ושער טיטוס, נראה את פיאצה ונציה, נבקר בכנסיית סן פטרוס שבוותיקן, הכנסייה הגדולה ביותר בעולם. בשעות אחה''צ יוכלו המעוניינים לנסוע לעיירה טיבולי, לביקור בגניה המרשימים של וילה ד'אסטה (בתשלום).

יום ה'  רומא,  סן ג'ימיניאנו, פיזה

הבוקר נצפין  אל עבר חבל טוסקנה. נערוך ביקור בסן ג'ימיניאנו של המגדלים היפים, עיירה מימי הביניים, בה התחרו אצילי העיר מי יבנה מגדל יותר גבוה מעל ביתו. מספר מגדלים מאותה תקופה נותרו על כנם ומהווים תפאורה יוצאת דופן לעיירה. נמשיך  לפיזה לראות את סמלה המפורסם של העיר -  "המגדל הנטוי", שנבנה במאה ה- 12 ונטה על צידו במהלך בנייתו. בתום הביקורים נגיע למלוננו בטוסקנה.  

      יום ו' פירנצה

  נקדיש את היום לפירנצה בירת טוסקנה. נערוך סיור מודרך במרכזה של העיר ונראה את הדואומו ביפי הדרו, את "שערי גן העדן" של בית הטבילה כיכר סניוריה עמוסת הפסלים, ה"פונטה וקיו"- הגשר העתיק, שוק הקש ועוד. ככל שיותיר לנו זמן, נוכל לבלות בשווקים הססגוניים, החנויות, הבוטיקים והמוזיאונים הידועים. בתום נחזור למלונינו.

      שבת  טוסקנה, סירמיונה, ורונה

 הבוקר נשים פעמינו צפונה אל עבר לעיירה הקסומה – סירמיונה, היושבת על לשון יבשה צרה שחודרת אל אגם גארדה והתפרסמה כמקום נופש לעשירי איטליה. נטייל בין רחובותיה הציוריים, בתי הקפה,  הגלידריות הרבות שעמוסות בערימות צבעוניות של גלידה איטלקית משובחת, המסעדות והחנויות הקטנות. המעוניינים יוכלו  לצאת לשיט מרגש בסירות מרוץ ולראות את סרמיונה מזווית קצת אחרת (בתשלום). נמשיך לורונה, עירם של רומיאו ויוליה. נטייל לאורך המדרחוב האלגנטי של העיר אל ביתה של יוליה והמרפסת המפורסמת שם עמדה והאזינה לסרנאדות ששר לה רומיאו. נמשיך בסיורנו ונראה את האמפיתיאטרון הרומי המרשים וכיכרותיה החשובות של העיר. בתום הביקורים ניסע למלונינו באזור ונציה.  

יום א' (הרי הדולומיטים)

יום פנוי. המעוניינים יוכלו להצטרף (בתשלום) ליום טיול בהרי הדולומיטים- אחד האזורים היפים והמרתקים ביותר באירופה.  ננוע  צפונה  בנוף ציורי ונחלוף על פני עיירות הלקוחות כאילו מהאגדות. הדרך המפותלת בין ההרים,  תוביל  אותנו בנתיב עוצר נשימה, לפסגות מושלגות, אגמים, יערות עבותים  וכפרי עץ הטובלים בירק. בדרכנו נבקר לביקור בעיירות הקטנות, באחד מהאגמים הקטנים ונעצור במעברי ההרים, כדי להתפעל מתצפיות הנוף המרהיבות. לעת ערב  נחזור למלוננו. 

יום ב'  -  ונציה

היום מוקדש לונציה, היפה שבערי איטליה. נהלך על פניי איים וגשרים בסמטאות הסבוכות,  נבקר ב"גטו" היהודי שנוסד כאן במאה ה-16 וממנו נולד המושג "גטו", נראה את גשר הריאלטו, המפורסם המגשר בין שתי גדותיה של התעלה הגדולה וכן את גשר האנחות. נקדיש זמן לטיול בכיכר סן מרקו על היונים שבה ונצפה על אתריה המרכזיים,  הקתדראלה, מגדל הפעמונים וארמון הדוג'ים המרהיב. המעוניינים יוכלו להצטרף לביקור באי הזכוכית מורנו או באי  בורנו (בתשלום) ולשוט בגונדולות, באווירה הרומנטית של העיר המיוחדת (בתשלום). בתום הביקור נשוב לבית המלון.

יום ג' מילאנו, תל-אביב

ניסע אל עבר חבל לומבארדיה ונבקר בבירתה - עיר הנוצצת מילאנו, הבירה הכלכלית של איטליה ובירת האופנה העולמית. נבקר בכיכר הדואומו המרשימה על שלל מבניה,  נלך בגלריית ויטוריו עמנואל השני, נצפה אל בית האופרה לה סקאלה די מילאנו ונטייל להנאתנו במדרחוב המפורסם בחנויות ומותגים. תם ונשלם הטיול, נארוז את כל המתנות ושלל החוויות והרשמים, ניסע לנמל התעופה ממנו נמריא חזרה הביתה.

טיול  מבוגר  ילד שני  ילד שלישי  יחיד  טריפל 
 DI:5527  1175 1175  1125  1465  1145 


יתכנו שינוים בסדר הביקורים.

הערה: בתקופת ירידים, כנסים ותערוכות תיתכן לינה מחוץ לערים הראשיות.