​ערים בצפון מערב סלובניה


בלד Balad
נמצאת בחלקה הצפוני של סלובניה, עיירה קטנה שה
אטרקציות העיקריות בה הן הטיילת על שפת האגם והשיט אל האי שבמרכזו המצודה על הגבעה. בעיירה יש גם מדרחוב, מרכז מסחרי והרבה צימרים ובתי מלון. הקרמשניט במלון פארק מומלץ ביותר.
שקופיה לוקה Škofja Loka
אחת משלושת הערים העתיקות בסלובניה. כיכר העיר מלאה בבניינים עתיקים באוירת ימי הביניים. כיכר מסטני היא הכיכר המרכזית מעליה מתנשאת מצודת לוקה העתיקה. גשר הקפוצ'יני מחבר בין העיר העתיקה לעיר החדשה. הגשר נבנה לפני 600 שנה.
קובאריד Kobarid
עיירה קטנה ומטופחת עם מוזיאון העיר הממחיש את  הקרבות בעמק הסוציה במלחמת העולם הראשונה, תצפית מהמאוזיוליאום שבנה מוסוליני ומפל קוזי
אק אליו מגיעים בטיול רגלי.

ערים במרכז ומזרח סלובניה


לובליאנה ljubljana עיר הבירה של סלובניה נמצאת במפגש האוטוסטרדות A2 המחברת את צפון מערב המדינה עם דרום מזרחה ו - A1 המחברת בין צפון מזרח לדרום מערב. קשה למצוא חנייה במרכז העיר. הגשר המשולש במרכז העיר מקל על ההתמצאות בה והוא אטרקציה בפני עצמו כמו גם כיכר פרשרן שהיא גם הכניסה לעיר העתיקה מימי הביניים. בכיכר נמצאת כנסייה פרנסיסקנית ורודה ומולה פסלו של המשורר הלאומי הסלובני פרשרן ויש בה גם בתי קפה צבעוניים ומופעי רחוב בקיץ. עוד אטרקציות מרהיבות הן השוק וגשר הדרקון המפורסם עם ארבעת הדרקונים שהם סמלה של העיר שנמצא בקצהו, כיכר מסטני, הטיילת על גדות נהר הלובליאניצה והמדרחוב וכמובן מצודת לובליאנה. בעיר נמצא גם מרכז הקניות המרהיב BTC.
מאריבור Maribor
העיר השנייה בגודלה בסלובניה והמרכזית במזרח המדינה. מרכז העיר נאה ומטופח ויש בה כיכרות ומדרחובים מרהיבים. קניון יורופארק הוא מקום מצויין לערוך קניות. בשבוע הראשון של יולי מתקיים פסטיבל גדול עם היצע רחב של אירועים בטיילת לנט. בספטמבר מתקיים בעיר פסטיבל היין.

ערים בדרום מערב סלובניה


פיראן Piran
עיירה קטנה, ים תיכונית וצבעונית והיא היעד המרהיב ביותר ברצועת החוף הסלובנית. העיר היא גם יעד התיירות החביב על הסלובנים יחד עם כנתה פורטרוז אך לעומת בתי המלון הגדולים שפיתחה תעשיית התיירות בפורטרוז נשמרה בפיראן האותנטיות. מרכז העיר צפוף וצבעוני ויושב על לשון היבשה והכניסה עם כלי רכב מותרת לתושביה בלבד, לכן כדאי לחנות בחניון הגדול בעיר העתיקה. הכיכר הראשית היא כיכר טארטינייב המרוצפת כולה בשיש לבן, בנוסף מעניינת במיוחד כיכר ה - 1 במאי שכל הסמטאות מובילות אליה ומומלץ לסייר בטיילת ובכנסיית סיינט ג'ורג'.

ערים בצפון קרואטיה


זאגרב Zagreb
עיר הבירה הקרואטית. האוטוסטרדה המחברת בין סלובניה לקרואטיה ( A2 בצד הסלובני ו - A3 בצד הקרואטי ) מגיעה לזאגרב. מרכז העיר מחולק לשניים - העיר העתיקה והעיר התחתונה כשבתווך נמצאת כיכר באנה ילאצייצ'ה שהיא מרכז העניינים של העיר. רכבל המחבר בין כיכר 
ילאצייצ'ה לעיר העליונה מוביל לגראדץ' שם יש תצפית על העיר ומגדל שמירה מהמאה ה - 13 ממנו נשקף נוף מרהיב. מדי יום בשעה 12 נורה פגז מהתותח העתיק שבקומה העליונה של המגדל כמסורת. ברחובות העתיקים של זאגרב ישנן מספר כנסיות עתיקות שמומלץ לבקר בהן. איליציה, הרחוב הראשי של העיר הוא רחוב רחב המשופע בחנויות. בזאגרב ניתן לרכוש את "כרטיס זאגרב המאפשר שימוש חופשי בתחבורה הציבורית והנחות משמעותיות בכניסה לאתרים בעיר.

עיירות חוף וכפרים בחצי האי איסטריה בקרואטיה


פורץ' Porec
עיירת נופש נפלאה ומלאה במטיילים ותיירים. העיר העתיקה שוכנת על לשון יבשה ומשלבת שרידים מהממלכה הרומית עם סגנון חיים והנאות מודרניות. בעיר נמל וטיילת המקיפה את לשון היבשה.
רוביני Rovinj
בעיר מרכז עתיק הבנוי על גבעה, טיילת על המים ומעגן סירות יפהפה. מרכז העיר קל להתמצאות. השתייכות העיר העתיקה בעבר לרפובליקה הוונציאנית ניכרת בארכיטקטורה ובשמות האיטלקיים של הרחובות. באיזור התחתון בכיכר טיטו יש מסעדות רבות של דגים וסיורי שיט מגוונים. בחודשי הקיץ מתקיימים בעיר פסטיבלים.
גרוזניאן Groznjan
כפר אומנים עתיק הממוקם על גבעה בין הרים ושדות. מרכז הכפר הקטן מאופיין בסמטאות צרות ובתי האבן שלו מטופחים. האמנים מציגים עבודות קרמיקה, זכוכית, פסלים ותמונות שמן.
אופאטיה Opatija
עיר נופש השוכנת בין חצי האי איסטיריה למפרץ קווארנר המהווה את המוקד התיירותי החשוב של האיזור. נמצאת במרחק קצר מהאוטוסטרדה A7 והכביש המהיר A8.  העיר התפתחה בסוף המאה ה - 19 לאתר התיירות המועדף על האצולה המזרח אירופאית. הארכיטקטורה היא אוסטרית מאופיינת בוילות גדולות המייצרת תחושה אירופאית באיזור ים תיכוני. רוב בתי המלון והחנויות נמצאים ברחוב המרכזי - מרשאל טיטו, ובמקביל אליו נמצאת הטיילת על שפת הים. המפגש ביניהם הוא המרכז ההומה של העיר.