הריביירה האיטלקית RIVIERA DI ITALIA
כמו המילה טוסקנה גם הריביירה האיטלקית, איזור שנחקק בזכרונם של רבים ומה כבר לא סופר עליו\ מהאיזורים המרתקים באיטליה, באירופה בכלל ובעולם כולו, קו החוף המרהיב ביופיו של הריביירה האיטלקית הינו גן עדן לתיירות, הנהנים מאקלימו הנוח בחורף ומחופיו הנפלאים בתקופה האביב והקיץ. לאורך קו החוף פזורים אתרי נופש פופולריים ברמה גבוהה, עם בתי מלון במגוון נרחב. פנים הארץ ההררי למדי, מספק אפשרויות לטיולים רגליים בכפרים הנמצאים מעל ראשי הגבעות. מה נאמר ומה נגיד- חופשה איטלקית משולבת ומרתקת!

שווה ביקור!
הריביירה האיטלקיתהריביירה האיטלקית המשתרעת מונטימיליה במערב ועד מפרץ לה-ספציה במזרח, כ-300 ק"מ אורכה, מחולקת לשני חלקים: הריביירה המערביתRIVIERA DI PONENTE והריביירה המזרחית RIVIERA DI LEVANTE כאשר בירת החבל, עיר הנמל ג'נובה GENOVA, השווה ביקור של יום שלם לפחות, מפרידה ביניהן.

הריביירה המערבית מונטימיליה לג'נובה 175 ק"מ
ניתן לבחור בכביש הראשי של הריביירה האיטלקית, ויה אאורליה, כביש עמוס, צר ומפותל ולאורכו כמה נקודות תצפית מרהיבות ביופיין, או בכביש המהיר 10-A המקביל לו, כביש שחולף על פני שורת אתרי נופש מרהיבים ולאורכו מנהרות וגשרים רבים, גם ממנו נשקף נוף מרתק, אך תחמיצו גם מעט בשל המערות.

בדרך מומלץ לעבור ב -ALBISSOLA MARINA הידועה בייצור כלי חרס צבעוניים, ב-SAVONA עיר נמל גדולה ובה עיר עתיקה מעניינת. NOLI עיירת דייגים ציורת, במערות הנטיפים ב- GROTTE DI TOIRANO, בעיירת הסרטים והפסטיבלים המפורסמת SAN REMO ולסיים בעיר העתיקה של עיירת הקיט היפה VENTIMIGLIA עיירת הגבול עם צרפת הסמוכה.

הריביירה המזרחית מג'נובה ללה ספציה 120 ק"מ
רצועת חוף זו היא "פראית" יותר, הכביש מפותל ובתוואי הררי וחלקים גדולים שלו מרוחקים מהנוף. המקומות המומלצים לביקור הם אתר הנופש היוקרתי RAPALLO, בהמשך עיירת נופש יוקרתית נוספת SANTA MARGHERITA מכאן מומלץ לקחת שייט לכפר הדייגים הצבעוני והמפורסם PORTOFINO עיירת נופש יוקרתית הידועה בבתי הקפה והמסעדות המצוינות והיקרות שבה.

אחד האזורים הידועים והמדהימים של איטליה ה-CINQUE TERRE חמש-האדמות, ממוקם בקו חוף זה ושווה ביקור של יום יומיים בפני עצמו.

האזור נקרא ע"ש חמשת כפרי הדייגים הבנויים על מדרונות ההרים - MONTERROSO, VERNAZZO, CORNIGLIA, MANAROLA ו-RIOMAGGIORE. הכניסה עם רכבים אסורה. לכן מומלץ ביותר להחנות את הרכב ב- RIOMAGGIORE ולהצטייד בכרטיס להליכה ב"דרך האהבה" VIA DELLEAMORE מסלול הליכה מרהיב של ק"מ לאורך הצוקים עד הכפר MANAROLLA משם ניתן להמשיך ברכבת המקומית העוברת לאורך הכפרים עד MONTEROSSO ומשם לחזור ברכבת למקום החנייה של רכבכם.