כבישים

כל האוטוסטרדות, שנקראות בצרפת Autoroute ,נחשבות לכבישי אגרה. במחסום שבו עולים על האוטוסטרדה לוקחים כרטיס והתשלום מתבצע במחסום היציאה מהדרך המהירה. אתה מוסר את הכרטיס לפקיד או הפקידה במחסום ועל צג קטן שמתחת לחלונו מופיע הסכום שעליך לשלם ממש כמו בכניסה לכביש המנהרות בחיפה רק הפוך. מומלץ תמיד להצטייד בכסף קטן אך ניתן גם לשלם באשראי. יש מחסומים שבהם התשלום הוא מראש. האוטוסטרדה או ה`אוטורוט` מסומנים באות A. דרכים ראשיות מסומנות במספרים ולפניהם האות N. דרכים מחוזיות מסומנות באות D לפני המספר.

תחבורה ציבורית
במספר ערים בצרפת פועלת הרכבת התחתית, המטרו, וכך גם החשמלית (הטרמווי), בכל הערים פועלת רשת אוטובוסים. אמצעי התחבורה הללו משרתי את מרכזי הערים ואת הפרברים הקרובים ומהווים את הדרך היעילה והנוחה ביותר לנוע בתוך הערים ובפרברים. בפריז המטרו פועל מהשעה 5.30 בבוקר ועד השעה 0.30 בלילה. והוא מקושר עם רכבת הפרברים RER ותחנות הרכבת הגדולות המובילות לשאר חלקי צרפת וליעדים רבים באירופה.
למידע נוסף והזמנת כרטיסים

לאתר RER רכבת הפרברים של פריז 
http://parisbytrain.com/paris-rer/ 

שימוש בחברת האוטובוסים הבינלאומית Eurolines  המקשרת את פריז ליעדים רבים בצרפת ובאירופה יעיל מאד גם הוא. תחנת האוטובסים המרכזית נמצאת במזרח פריס במטרו Galliיni. 

לאתר חברת האוטובוסים Eurolines
http://www.eurolines.fr/en/ 

מרחקים מפריז ליעדים אחרים בצרפת
מפריז לנורמנדי  כ - 80 ק"מ, לברטאן כ - 200 ק"מ, לעמק הלואר כ - 100 ק"מ, לבורגונדי
כ - 100 ק"מ,לפרובנס כ - 700 ק"מ, לריביירה כ - 1,000 ק"מ.